Türkiye Haberler
DUYURU YAPILDI TC KİMLİK NUMARASI SONU 0 2 4 6 8 OLANLAR DİKKAT! Cumartesi pazar günleri herkese açık…başvuru işlemleri e-Devlet üzerinden tamamlanacak.

Cumartesi Pazar 0, 4, 6, 8, şartı yok! 1100 TL kurban destek parası niteliğinde, e-Devlet’ten

başvurulacak

Sosyal yardım ödemeleri için başvurular cumartesi pazar günleri herkese açık. 1100 TL şeklinde yapılacak olan sosyal yardım ödemelerine başvuru işlemleri e-Devlet üzerinden tamamlanacak.

Kurban bayramı Temmuz ayının hemen ilk günlerinde kutlanacak. Kurban bayramında devlet desteğine ihtiyaç duyanlar için sosyal yardım başvuru ekranı açık olacak. Haziran ayı içinde ödeme almak ve kurban bayramına yetişmek isteyenler ise başvurularını şimdiden e-Devlet kanalı üzerinden tamamlayacaklar. e-Devlet’ten sosyal yardım başvurusu yapacak olan vatandaşların neler yapacaklarını, hangi adımlarını izleyecekleri ve hangi koşulları sağlamaları durumunda başvurularının onaylanacağını aktarıyoruz. İşte kurban destek parası olarak kullanılabilecek 1100 TL sosyal yardım.

1100 TL KURBAN DESTEK PARASI

Sosyal yardım parası olarak verilen ve haziran ayına alınması durumunda kurban destek parası niteliğinde olacak ödemeler için başvuru işlemleri T.C. kimlik numarasına göre yapılıyor. Vatandaşlar hafta içi günlerde başvuru yapacak olmaları durumunda, kimlik numaralarının son rakamına göre Pazartesi’den Cuma’ya göre başvuru yapabilecekler. Haftasonu cumartesi pazar günleri ise başvurular

herkese açık.

0, 2, 4, 6, 8 son rakama göre kurban destek parası

T.C. kimlik numarası son rakamı 0 olan vatandaşlar, e-Devlet başvurularını Pazartesi günü yapacaklar.

T.C. kimlik numarası son rakamı 2 olan vatandaşlar, e-Devlet başvurularını Salı günü yapacaklar.

T.C. kimlik numarası son rakamı 4 olan vatandaşlar, e-Devlet başvurularını Çarşamba günü yapacaklar.

T.C. kimlik numarası son rakamı 6 olan vatandaşlar, e-Devlet başvurularını Perşembe günü yapacaklar.

T.C. kimlik numarası son rakamı 8 olan vatandaşlar, e-Devlet başvurularını Cuma günü yapacaklar.
Herkes bu iki günde başvurusunu şartsız yapabilir.

Cumartesi ve Pazar günlerinde e-Devlet üzerinden sosyal yardım başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar kimlik numarası son rakamına göre başvuru yapmayacaklar. Hiçbir şart olmadan başvuru ekranı herkes için açık olacak.

KİMLERE 1100 TL ÖDEME YAPILACAK?

Aile Bakanlığı’na bağlı olarak her şehirde hizmet veren Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü 1100 TL ödemeler için aracı kurum. Başvuru yapan vatandaşların talepleri incelenirken bu kurum; kişinin aylık düzenli geliri olup olmamasına, gayrimenkul sahibi olup olmamasına, sosyal güvence durumuna, maaş dışında ek geliri olup olmamasına göre karar verir. Karar verilirken kişinin ihtiyaç sahibi olduğuna kanaat getirilirse 1100 TL onayı verilir.

Başvuru Adresi; e-Devlet Hizmetlerinden “Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti” üzerinden kayıt olunacak.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.