Türkiye Haberler

İŞTE EN ŞANSSIZ YAŞ GRUBU PAYLAŞ

5.810 views
02 Kasım 2021 - 21:06
Ancak K-1-9 son zamanlarda varyantlar ile gündemde.K-1-9ün ilk defa Hindistan’da görülen ve ‘Delta’ adı verilen tipi bütün dünyada yayılmaya ve vaka sayılarını artırmaya devam ediyor. Delta varyantı sebebiyle pandemi önlemlerini gevşeten bir çok ülke kısıtlamaları geri getirme kararı aldı. Zira bu varyant orijinal virüsten çok daha bulaşıcı.

Bilim insanları Delta üstünde sayısız deney yaparken İngiltere’den gelen bir haber Delta’dan en fazla etkilenen yaş grubu hakkında enteresan istatistiksel bilgilere ev sahipliği yapıyor.

EN ÇOK HANGİ YAŞ GRUBU YAKALANDI?

İngiltere Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan 100 bine yakın Delta vakasını mercek altına alan araştırmacılar yapmış oldukları inceleme sonrası söz konusu v-aryanttan en fazla etkilenen yaş grubunu ortaya çıkardı. Şubat ve Haziran ayları arasında Delta’ya yakalanan hastaların mercek altına alındığı araştırmaya göre, Delta teşhisi koyulan hastaların ezici bir çoğunluğu 50 yaş ve altı yaş grubunda.Araştırmanın baz aldığı dönemde Delta yüzünden ülkede 117 can kaybı yaşandı. Can kaybının en sık görüldüğü yaş grubu ise 50 ve üzeri olarak açıklandı. D-elta’nın her yaş grubuna bulaşabildiğine dikkati çeken araştırmacılar bunun istatiksel bir çalışma olduğunun altını çizdi.

BELİRTİLER DEĞİŞTİ!

Öte yandan K-1-9ü inceleyen bilim adamları yeni belirtileri açıkladı. Bazı semptomlar listeden çıkarılırken, ölümcül Hint varyantı sonrası yenileri listeye eklendi. İngiltere’nin önde gelen eğitim kurumlarından King’s College London’da görev alan bilim adamları, hastalığın ‘şimdi farklı davrandığını’nın altını çizdi. Bilim insanları Mayıs ayının başından itibaren hızla yayılan Hint Varyantı’nın semptomlardaki değişikliğin arkasındaki neden olabileceğine inanıyor.
ozon tedavisi, antalya ozon tedavisi, ozon tedavisi antalya, antalya ozon tedavisi yapan yerler, kanın ozonla temizlenmesi istanbul hurdacı, ataşehir hurdacı, aksaray hurdacı, dudullu hurdacı, bostancı hurdacı ankara spa, ankara masaj merkezi istanbul hurdacı, kadıköy hurdacı, bostancı hurdacı ankara diş tedavisi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.