Türkiye Haberler

Soylu ‘Beni Yem Yaptılar’

11.006 views
24 Mayıs 2021 - 6:25
Sedat Peker’in son videosunda gündeme getirdiği Sadık Soylu, hakkındaki iddialarla ilgili Sözcü’ye konuştu. “Bakanlara vurmak için beni yem yaptılar” diyen Soylu “Benim FETÖ konusundaki tutumumu dünya âlem bilir. E.K.’nin de FETÖ’cü olup olmadığını bilmiyorum” diye konuştu.

‘BENİ YEM YAPTILAR’
Yurtdışından yaptığı açıklamalarla gündeme oturan Sedat Peker, son açıklamasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun akrabası olan Sadık Soylu ile ilgili iddialarda bulundu.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı döneminde Erdoğan Bayraktar’ın, bir yıl öncesine kadar Murat Kurum’un danışmanlığını yapan Soylu, kadrosunun 19 yıldır Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Emlak Konut’ta olduğu anlaşıldı. Soylu, adının gündeme getirilmesini “Bakanlara vurmak için beni yem yaptılar” diye açıkladı. Soylu, aranan Sedat Peker’in iddiası üzerine yakın çevresine olayı şöyle yorumladı:
‘BAKANLARA VURMAK İÇİN BENİ YEM YAPTILAR’
– Erdoğan Bayraktar’a, Murat Kurum’a ve Süleyman Soylu’ya vurmak için beni yem yaptılar. Süleyman Bey’in, İçişleri Bakanlığı’ndan istifa ettiğini açıklaması üzerine ben de Emlak Konut’a döndüm. Yani 2002’den bu yana kadrom Emlak Konut’ta. Benim bakanlık personeliyle bir araya geldiğim söyleniyor. Benim başka arkadaşım yok ki. Yıllardır hep bu insanlarla birlikteyim.”
‘FETÖ KONUSUNDA HASSASIM’

– Emlak Konut’taki odama gidiyorum. Bakanlık binasına ise sanıyorum bir yıldır gitmiyorum. FETÖ’cü olduğu belirtilen E.K’nin, FETÖ’cü olup olmadığını bilmiyorum. Benim, FETÖ konusundaki hassasiyetimi dünya âlem bilir.
KİPTAŞ’TAYDI TOKİ DANIŞMANI OLDU
Daha önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı KİPTAŞ’Ta, Erdoğan Bayraktar’ın TOKİ Başkanlığı döneminde de TOKİ’de danışman olarak görev yapan Sadık Soylu, Bayraktar’ın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevine başlaması üzerine kadrosu Emlak Konut’ta kalmak üzere bakanlıkta danışman olarak görevlendirildi
BAKAN KURUM’UN YANINDA
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un, Emlak Konut Genel Müdürlüğü döneminde de Soylu’nun bu genel müdürlükte görevi devam etti. Kurum’un bakan olması üzerine, Sadık Soylu’nun da kadrosu Emlak Konut’ta kalmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda danışman olarak bulundu

kocaeli escort bayan

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.